Rüyada Aya Çıkmak Görmek

Rüyada Aya Çıkmak Görmek konusundaki rüyanızın yorumunu farklı kitap ve kaynaklardan değil bizzat rüyanızın manasını bulabileceğiniz kaliteli içerikleri bünyesinde bulunduran bir rüya tabiri sayfasındasınız.Rüyada Aya Çıkmak Görmek manasını farklı sitelerdeki gibi gibi birbirini tekrar eden tabirler değil sadece rüyanın manasına ilişkin yorumlar bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Şuanda aradığınız rüya tabiri sayfasına aktarılıyorsunuz.Gördüğünüz rüya burada yer alan anlatımdan farklı ise rüyanızı yorum bölümüne detaylı bir şekilde anlatabilirsiniz.Biz de rüyanıza uygun yorumu aynı bölümden cevap olarak size yorumlaya bilelim.

Rüyada Aya Çıkmak Görmek-Rüyasının Yorumu

Rüya Tabirleri Önemlidir Mutlaka Okuyun

Rüyada iken büyük manevi bir alemin içindesinizdir.Gördüğünüz rüya dünya işlerinizde başınıza gelebileceği kadar Ahiretle de ilgili olabilir ve orada yaşayacağınız olaylara ilişkin cevaplar bulabilirsiniz.Bu ilişkiyi yakalayabilmeniz için sizin temiz ve saf ruh haliniz ancak bunu yapabilmeniz için mümkün olur.

Peki Dini Rüya Tabirlerini Kaç Başlık Altında Yorumlanıyor?

1. Salih rüya,
2. Şeytanî rüya
3. İnsanın psikolojik bilinçaltı rüyaları

 

Salih Rüya ,olarak isimlendirilen rüyalar kişilerin dünya hayatlarında başına gelecek bir takım olumlu olumsuz durumları anlatan kişinin inanıp doğru bir şekilde araştırması sonucunda bu durumlara önceden tedbir alabileceği rüyalar olarak söylenir.

Şeytanî rüya, insanların kabus olarak adlandırdıkları  bu ip rüyalardan korkarak uyandıkları rüyalardır.Karabasanın da çöktüğü bu rüyalar insanın imanını çalmak için şeytanın ve onun uşaklarının kişiye rüyasında vesvese verdiği rüyalardır.

Kur’an-ı Kerim’de birçok Ayette de anlatıldığı üzere Peygamberlerin rüyalarına yer veriliyor ve rüyaların gerçeklik payından bahsediliyor.Yüzlerce hadislerde rüyanın kıyamete kadar ümmete açık kapı olarak bırakılması ve rüyanın tavsiye edilmesi bunun mühim bir ilim olduğuna işarettir.

Yine Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in gördüğü rüyayı yorumlaması ile ilgli hadisleride mevcuttur. Hz.Enes’e kendi rüyayı yorumladığını Hadis olarak aktarmıştır.

Ünlü islam düşünürlerinden İbn-i Haldun kitabında rüyalara genişçe yer vermiştir.Ünlü İslam düşünürü rüyayı tarifi şu şöyle ki insanın ruhunun bedenden ayrılıp manalar alemine gitmesi ve orada gaipten kendisine gösterilen şekillerin anlık yansıması olarak açıklamıştır.Bunun manası kişi uyanıkken dünya işleri ile meşgul olduğundan ruhani halleri düşünmez ve kendine gaipten gelen sesleri de ya duymaz ya da unutur.Bu sebepten uyurken herhangi bir işle meşgul olmadığımızdan bu sesleri ve akseden şekilleri anlık görürüz ve rüyalar oluşur.

Allah-u Teala yoldan çıkan iman dairesini terk eden sevdiği kullarını farklı vesilelerle ikaz etmiştir.Eski zamanlarda bunlar genellikle peygamberler yolu ile olmuştur.Son Peygamber (S.A.V) sonra peygamber gelmeyeceğinden o zamanlarda da bu vakitlerde de Allah Kullarını ikaz şekillerinden biri de görülen rüyalardır.

Bu Hadisler sadece birkaçı bu Hadislerden de anlaşılacağı üzere Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in rüyaların basite alınacak şeyler olmadığını manalarının olduğunu görmekteyiz.

Bir de insanların kendi yaşantıları içinde karşılaştıkları beyninde yer edince psikilojik bilinçaltı beslemeli görülen rüyalar vardır.

Tabi ki rüyalara göre hareket etmekte doğru bir davranış değildir.Hayatınızı buna endekslemek yanlış olur fakat gördüğünüz rüyaların tabirini öğrenmek ve bazı kararlarınızda daha etraflıca düşünmenize sebep olacak kadar rüyaların doğruluğuna inanmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>